Kolonie w Niedzicy

W dniach od 25 czerwca do 8 lipca br. dzieci w ramach działalności prowadzonej przez Fundację uczestniczyły w koloniach letnich w Niedzicy. W tym roku wyjechało 50 osób na kolonie, które odbywały się nad zalewem Czorsztyńskim w Pieninach. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach organizowanych podczas kolonii, chodziły po górach oraz zwiedzały atrakcyjne miejsca, poznając okoliczne zakątki regionu. Dzieci brały udział w zabawie „Noc Duchów” oraz grze terenowej na zamku w Niedzicy organizowanej przez hotel Pieniny.

Dzieci wyjeżdżając jako podopieczni Fundacji Coliber uczestniczą w programie profilaktycznym „Potrafię żyć bez Smartfona „. Podczas kolonii nie korzystają ze smartfonów, laptopów czy innych wynalazków techniki, bez dostępu do Internetu. Uczą się w ten sposób komunikacji interpersonalnej z rówieśnikami na żywo w „realu” . Poznają Świat od innej strony, rozwijają umiejętności manualne, odkrywają pasje i zainteresowania w tradycyjnym wymiarze.

Czas kolonii to potrzeba zwrócenia uwagi młodego człowieka, na  życie poza rzeczywistością wirtualną i ukazania, że jest ono bardzo atrakcyjne, choć wymaga większego zaangażowania i otwartości na otaczający nas Świat i Człowieka.